Invent

Leblon Bazı alışkanlıklarıma dair zoraki değişiklikleri sevmem ben. Ritüellerin adamıyım desek pek yanlış olmaz. Güzel bir peynir tabağı yanında hep aynı kırmızı şarap gibi mesela. Gece insanıyım aynı zamanda. Güzel müzik, güzel mekan, gülen, dans eden insanlar olsun etrafta değmeyin keyfime. Uzun bir süredir güzel gecenin yanına da hep Leblon’u ekler-(d)-im.

 Mekan ilk değişikliğe uğradığında gıcık olmuştum. Hatırlıyorum. Şimdi tadım mekanı gibi olan dj kabinin hemen yanından girilen küçük odanın eski halini hatırlayanlar vardır. Odanın en ucunda pencere kenarı sokağa bakan bir masa vardı. İşte o masa benim ritüelimdi. Uzun bir dönem neredeyse her cuma akşamı işten çıkıp tek başıma çok sevdiğim Asmalımescit’e yollanır. Leblon’da cam kenarına kurulur şarabımı yudumlayarak başlardım geceye. Sonra insanlar gelip giderdi yanıma. Leblon müdavimleri düşerdi bir bir. Aslında ortak arkadaşlarımız olmasına rağmen ilk orada tanıştım Arda’yla. Sonrada dev adam İsmet’le (Forza fındık shot kardeşliği). O kadar sık gider olmuştum ki tüm ekiple arkadaş olduk. Batuhan’ın gelişimini an be an izledim mesela. Çalışan, mekana emek veren herkesi gözümün önünden geçirebiliyorum şu an. Öyle çok vakit geçirdim ki mekanın gayri resmi pr elemanı haline geldim bir ara. Hatta insanlar özellikle filmden sonra rezervasyon yaptıramadıklarında beni arıyorlardı. Başka yerlere gitsem bile mutlaka yolumu Leblon’dan geçiriyordum. Hatırlarmısınız bilmem Cheers diye bir dizi vardı. İşte ”Herkesin adınızı bildiği yer ” benim için Leblon’du. 

 Dostlarımı götürdüm oraya, sarhoş oldum, partiler verdim, en sevdiğim insanlarla kadeh kaldırdım, deli gibi dans ettim. Aşklar gördüm, kavgalarda. Bir gün bir shot’ı çok beğendim. Şişeyle istedim. Adı kırmızılı içki kaldı. Kimi zaman gecenin yarısı tek başıma gittim. Kapanana kadar başında bekledim. Müthiş anılar sığdırdım o mekana ben. Kocaman gülümsemeli bir dost kazandım. Arda’nın veda yazısını okuyunca: gözlerim doldu. Sanki bir arkadaşımı kaybediyormuşum gibi hissettim. Yarın akşam orada olacağım. Yanlış anlaşılmasın veda etmek için değil. Anılarıma müthiş bir gece daha eklemek ve teşekkür etmek için.

nE DE oLsa aLPik’in dönüp doLaşıp geleCeği yer Leblon’dur.

 alpik 31.01.2014

 

 


Bir Yorum Leblon

  1. By Alpaslan Şahin, 01 Şubat 2014 at 11:59

    Best of forever “Kırmızılı İçki” :)
    Erdem abi bi akşam bana da bir şişe getirmişti… Sonra bir daha denk gelemedim…

Bir Cevap Yazın

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı

Visit also our social profiles:

Scroll to top