Invent

Leblon Bazı alışkanlıklarıma dair zoraki değişiklikleri sevmem ben. Ritüellerin adamıyım desek pek yanlış olmaz. Güzel bir peynir tabağı yanında hep aynı kırmızı şarap gibi mesela. Gece insanıyım aynı zamanda. Güzel müzik, güzel mekan, gülen, dans eden insanlar olsun etrafta değmeyin keyfime. Uzun bir süredir güzel gecenin yanına da hep Leblon’u ekler-(d)-im.

 Mekan ilk değişikliğe uğradığında gıcık olmuştum. Hatırlıyorum. Şimdi tadım mekanı gibi olan dj kabinin hemen yanından girilen küçük odanın eski halini hatırlayanlar vardır. Odanın en ucunda pencere kenarı sokağa bakan bir masa vardı. İşte o masa benim ritüelimdi. Uzun bir dönem neredeyse her cuma akşamı işten çıkıp tek başıma çok sevdiğim Asmalımescit’e yollanır. Leblon’da cam kenarına kurulur şarabımı yudumlayarak başlardım geceye. Sonra insanlar gelip giderdi yanıma. Leblon müdavimleri düşerdi bir bir. Aslında ortak arkadaşlarımız olmasına rağmen ilk orada tanıştım Arda’yla. Sonrada dev adam İsmet’le (Forza fındık shot kardeşliği). O kadar sık gider olmuştum ki tüm ekiple arkadaş olduk. Batuhan’ın gelişimini an be an izledim mesela. Çalışan, mekana emek veren herkesi gözümün önünden geçirebiliyorum şu an. Öyle çok vakit geçirdim ki mekanın gayri resmi pr elemanı haline geldim bir ara. Hatta insanlar özellikle filmden sonra rezervasyon yaptıramadıklarında beni arıyorlardı. Başka yerlere gitsem bile mutlaka yolumu Leblon’dan geçiriyordum. Hatırlarmısınız bilmem Cheers diye bir dizi vardı. İşte ”Herkesin adınızı bildiği yer ” benim için Leblon’du. 

 Dostlarımı götürdüm oraya, sarhoş oldum, partiler verdim, en sevdiğim insanlarla kadeh kaldırdım, deli gibi dans ettim. Aşklar gördüm, kavgalarda. Bir gün bir shot’ı çok beğendim. Şişeyle istedim. Adı kırmızılı içki kaldı. Kimi zaman gecenin yarısı tek başıma gittim. Kapanana kadar başında bekledim. Müthiş anılar sığdırdım o mekana ben. Kocaman gülümsemeli bir dost kazandım. Arda’nın veda yazısını okuyunca: gözlerim doldu. Sanki bir arkadaşımı kaybediyormuşum gibi hissettim. Yarın akşam orada olacağım. Yanlış anlaşılmasın veda etmek için değil. Anılarıma müthiş bir gece daha eklemek ve teşekkür etmek için.

nE DE oLsa aLPik’in dönüp doLaşıp geleCeği yer Leblon’dur.

 alpik 31.01.2014

 

 


Bir Yorum Leblon

  1. By Alpaslan Şahin, 01 Şubat 2014 at 11:59

    Best of forever “Kırmızılı İçki” 🙂
    Erdem abi bi akşam bana da bir şişe getirmişti… Sonra bir daha denk gelemedim…

Bir cevap yazın

Visit also our social profiles:

Scroll to top