Invent

SEM’E MEKTUP


Sevgili SEM, bu mektubu sana uzaklardan İyonya’da bir sahil kasabasından yazıyorum. Burada havalar ve deniz çok güzel. Sağlığım iyi. Ama yine de seni özlüyorum.

Bunu okuduğuna göre SEM’li hayatımın onbirinci yılının ilk günü. Dile kolay, dolu dolu geçen tam 10 tane yıl. Bir başka çok sevdiğim yerde, denizde 1000 milden fazla bir yolu henüz tamamlamış olmalıyım. Uzun, zorlu ve keyifli bir yolculuktu. Tıpkı seninle olan yolculuğumuz gibi. Denizdeyken düşünecek vakit oluyor. Gözümün önünden tüm yaşadıklarımızı geçirmeye çalıştım. Ama 1000 mile sığdıramadım. Birlikte ne zorluklar aştık, ne kavgalar, ne oyunlar gördük. Heyecanlı bekleyişlerimiz oldu. Sanki seçerek almışız gibi gemiye doluşan 100 bilmem kaç delinin hayatına dokundun. Evliliklere yol alan aşklar, ayrılıklar, küslükler, barışmalar, büyük dostluklar, içten kardeşim demeler, abiler, ablalar, sırdaşlar, yeni masalar doğurdun.

Biz doğurdukların: başarılı olduk çoğu zaman. Başarısız olduğumuzda oldu. (Nadiren ) Yılmadık, çok çalıştık, bolca okuduk, en çok birbirimizle kavga ettik. İçimizden ajanslar türedi. Yurt dışına ve içine büyük markalara SEM’liler gönderdik. Hepsi ama hepsi önemli katkılar veren, fark edilen insanlar oldular. Harika markalarımız oldu. Çoğunu biz büyüttük. Bazı markaların başarısında ciddi payımız oldu. Kaç toplantı ve sunum yaptık, kaç satır metin yazdık, kaç kampanya yayına aldık tahmin bile edemiyorum. Senin çatın altında bir çok ilki gerçekleştirdik. Yıllarca arkamızda büyük bir abimiz olmadan, herkesten önde koştuk. Türkiye’nin zaman zaman çirkinleşen rekabet şartlarına uymadık. Başkaları ne yapıyor diye düşünmeden inandığımız yolda ilerlemeye çalıştık. Müşterilerimiz, partnerlerimiz yaratmak istediğimiz kültüre hep destek verdi. Büyük kısmı dostumuz oldu. Ben kendi adıma çok kıymetli dostluklar kazandım. Çalışmadığımız zamanlarda bile: dışarıda bizden bahsettiler, önerdiler. En kötü ihtimalle partilerimize uğramaya devam ettiler. Aynı işi yaptığımız farklı ajans çalışanlarından bile destek gördüğümüzü bilirim. Sebebi sadece iyi iş çıkarmamız değildi. Evet çok akıllı insanlarla kesişti yolun. Ama daha önemlisi sadece işinde iyi olmaya çalışan insanlar değillerdi. Büyük kısmı kültürünün parçası olmayı sevdiler. Para için gitmeyenler, gitmek zorunda kaldığı için ağlayanlar, gittiği için aglatanlar, efsanevi ayrılık mailları, arkadaşı için hırsını toprağa gömenler gördük.

Seninle aynı yaştayız biliyorsun. Doğal olarak hayatıma eklediğim insan sayısı diğer her SEM’lilerden fazla oldu. Senden ricam, onlara benim için teşekkür et lütfen. Ama bu satırlara sığdırabileceğim bir minnet duymuyorum, ona göre. Anlatmak istediğim çok daha büyük. Dolayısıyla onların hayatlarına daha çok daha iyi dokunmanın yollarını bulmalısın! Ne yapalım kelimeler bu kadar. Ne demek istediğimi anlayan: uzaktakilere, yakındakilere, kendisini SEM ailesinin bir parçası hisseden tüm dostlarımıza, kardeşlerimize teşekkür ettiğimi iletirsin. Onlarla aynı gemide yolculuk etmiş olmaktan gurur duyduğumu eklemeyi unutma olur mu?

Haydi kal sağlıcakla

aLPiK…=;)


Bir Cevap Yazın

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı

Visit also our social profiles:

Scroll to top